Francja dla turystów

Francja ma wiele przeróżnych atrakcji, które są idealne dla każdego turysty. Jest to jeden z najbardziej popularnych krajów na świecie, do którego co roku przyjeżdża bardzo wielu turystów. Co prawda stolica Francji, Paryż, kojarzy się głównie wszystkim z rajem dla zakochanych par, to jednak wiadomo, że Francja jest krajem, który skupia ludzi sztuki, mody oraz tych z wyrafinowanym gustem kulinarnym. Każdy znajdzie tam coś dla siebie i bez wątpienia wakacje we Francji będą tymi niezapomnianymi.

Praca Holandia
http://praca.sherpaforce.pl/oferty-pracy-w-holandii
Oferty pracy w Holandii.
Praca za granicą w nowym wymiarze.

Francja jest krajem sztuki, to właśnie tam znajdują się najsłynniejsze dzieła Leonarda da Vinci takie jak Mona Liza. Z kolei latem rajem dla sportowców mogą okazać się zmagania kolarzy w prestiżowym wyścigu Tour de France. Francja to także kraj morza, gór, a także rozlewisk, klifów oraz wulkanów czy winni. Aż ciężko jest znaleźć tylko jedną rzecz dla siebie. Na co więc zwrócić największą uwagę podczas planowania wakacji we Francji?

Przede wszystkim Paryż! Stolica to miejsce, gdzie jest bardzo wiele do zwiedzenia. Warte uwagi jest tam jednak Centrum Pompidou. Jest to ośrodek kulturalny. Jego częścią integralną jest muzeum sztuki współczesnej oraz główna biblioteka publiczna. W muzeum tym znajduje się kilkadziesiąt tysięcy dzieł takich artystów jak m.in. Picasso czy Pollock. Reprezentują oni surrealizm, kubizm oraz ekspresjonizm. Dodatkowo sam budynek należy do tych jednych z pierwszych budynków w stylu high-tech. Wykorzystuje się nowe technologie w konstrukcji. Kolory instalacji mają specjalne przeznaczenie i funkcję. Każdy kolor ma swój odpowiednik. Żółta instalacja kryje elektrykę, niebieska przewody klimatyzacyjne, czerwona instalacje cieplne, a z kolei zielona to wodociągi. Będąc w Paryżu warto także zajrzeć do Luwru. Znajduje się tam wiele dzieł. Sam pałac Luwru ro średniowieczny zamek warowny, który swojego czasu był rezydencją królewską.  Punktem obowiązkowym jest wieża Eiffla, a także Katedra Notre Dame. Dla fanów adrenaliny w pobliżu Paryża idealnym miejscem jest Disneyland. Jest to idealne miejsce zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Ciekawym miejscem jest także Lille. To miasto leżące w historycznej francuskiej Flandrii. Jest uznawane za północną stolice Francji. Odpowiedni klimat robi zabytkowa architektura. Warto wybrać się tam na początku września, ponieważ wtedy odbywa się tam pchli targ. Przyjeżdżają na niego pasjonaci i kupcy z całego świata. Jest to blisko 100 km zastawionych ulic przeróżnymi antykami czy przecenionymi ubraniami oraz przeróżnymi drobiazgami.

W dolinie rzeki Loary oraz jej dopływów znajduje się kilkaset średniowiecznych i renesansowych zamków. Zachwycają one swoją architekturą, wystrojem i niesamowitymi ogrodami. Krąży na ich temat bardzo wiele tajemniczych podań oraz legend.  Dla fanów takich atrakcji jest to idealne miejsce.

Dla każdego fana górskich wycieczek wypad we francuskie Alpy  to idealne miejsce. Dobrą miejscowością do takich wypadów jest Chamonix. Leży ona w dolinie alpejskiej, w pobliżu miejsca, gdzie stykają się ze sobą terytoria Francji, Włoch i Szwajcarii. Miejscowość ta znajduje się tuż przy Mont Blanc i dzięki temu jest ona tak atrakcyjna.

Każdy smakosz wina znajdzie coś idealne dla siebie w Bordeaux. Jest to stolica wina, gdzie znajdują się same winnice i zajmują one ponad 280 tys. ha.

Ciekawe tereny są także w okolicach  Owerny. Jest to kraina zdominowana przez pasma górskie, która latem zachwyca zielonym krajobrazem, a z kolei jesieniom zachwyca przeróżnymi odcieniami pomarańczy. Znajduje się tam Masyw Centralny, którego dużą część stanowią wygasłe i uśpione wulkany.

Podobne wpisy