Francuska kultura

Francja od zawsze była kolebką europejskiej cywilizacji i tak pozostało do dzisiaj. Jednak po upadku Cesarstwa rzymskiego to właśnie Karolingowie stali się jednym z najpotężniejszych władców Europy. Francuska kultura od wielu wieków inspirowała inne kultury do wprowadzania nowych trendów. Dodatkowo to właśnie tam tworzono nowe nurty, a także proponowano nowatorskie rozwiązania. Na przestrzeni lat nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Francuzi posiadają bardzo artystyczne dusze. Hurtownia hydrauliczna Warszawa Wielu z nich stało się w tym momencie bardzo sławnymi osobistościami. Bez wątpienia najstarszymi świadectwami kultury francuskiej są zabytki. Wzbudzają zachwyt ponieważ zastosowane w nich rozwiązania architektoniczne czy dekoratorskie znacznie wyprzedają czasy, w których powstały. Zachwyt wzbudzają do dzisiaj, głównie właśnie z powodu bogactwa oraz przepychu, które je charakteryzują. Z Francji pochodzi także wielu znanych malarzy m.in. Claude Monet i Jean Bardin. Malarze Ci wyznaczali kierunku w rozwoju sztuk wizualnych. Także w przypadku muzyki , Francja może pochwalić się wieloma znanymi kompozytorami. I to także pośród współczesnych artystów. Bardzo duża popularnością cieszy się Maurice Jarre lub Charles Aznavour. Są oni także uznawani za klasyki w swoich gatunkach.

Francja, a szczególnie Paryż są kolebką mody. Nieodłącznym elementem kultury francuskiej jest właśnie moda, która przenosi się w bardzo szybki tempie także na inne kraje.  Moda we Francji ma bardzo duże znaczenie na przestrzeni minionych wieków. Należy jednak zwrócić uwagę, że moda francuska zawsze wyprzedza właściwe cały świat. To we Francji jest dyktowana cała moda i właśnie tam kreuje się najnowsze trendy w dziedzinie mody. Coco Chanel czy Pierre Cardin są znani nawet przez osoby, które nie należą do świata mody. Postacie te są tak samo znani jak wielcy kompozytorzy czy pisarze. Dzieje się tak dlatego, że świat mody jest wpisany bardzo mocno we Francuską kulturę i jest jej nieodłącznym elementem. Co ciekawe, znane projekty Saint – Laurenta są dzisiaj wystawiane również w muzeach i galeriach sztuki.

Kultura francuska w dzisiejszych czasach wciąż stawia na artystów oraz rozwój duchowy. Francja jest krajem, gdzie każdy może być sobą, a jednocześnie ma swój porządek. Francuzi uwielbiają swój kraj i chcą zarazić tą miłością cały świat, co zresztą często im się udaje.  Planując jednak swój pobyt we Francji warto jednak pamiętać o jednej bardzo ważnej sprawie. We Francji najbardziej popularnym językiem jest język francuski. Co prawda w dużych miastach można zapytać o drogę po angielsku, jednak wielu francuzów może mieć problem by udzielić składnej i rzeczowej odpowiedzi. Wynika to głównie z tego, że francuzi są bardzo dumni ze swoje języka. Lubią właśnie, gdy obcokrajowcy wypowiadają się w języku francuskim i potrafią to docenić. Być może głównym powodem dla którego francuzi nie mówią w języku angielskim jest fakt, że ciężko jest im pozbyć się francuskiego akcentu. Nawet jeśli znają słowa oraz gramatykę, to sposób w jaki się wysławiają jest niezrozumiały dla większości.

Podobne wpisy