Szwajcaria – co warto zobaczyć?

Szwajcaria to państwo, które znajduje się w centralnej części Europy, na terenie Alp. Nie ma ono dostępu do morza. Leży na bardzo górzystych terenach. Kraj ten jest piękny o każdej porze roku i tym samym jest to idealne miejsce do wypoczynku. Cały teren jest bardzo różnicowany, ponieważ znajdują się tam zarówno góry, jak i jeziora, lodowce czy pełne życia miasta albo zupełnie dziewicze tereny. W gruncie rzeczy Szwajcaria jest idealnym miejsce dla turystów, ponieważ posiada bardzo rozbudowaną sieć trans portu publicznego.

BRC certyfikacja
http://gqcert.com/certyfikat/brc
Profesjonalna jednostka certyfikująca.
Świetni audytorzy i konkurencyjne ceny.

Ciekawymi okolicami jest Region Jungrafrau. BRC certyfikacja. Do niedawna był to region odwiedzany tylko przez śmiałków, którzy marzyli o zdobyciu trudnych szczytów górujących nad okolicą. Dzisiaj jednak region ten stał się idealnym miejsce do odwiedzania zarówno latem, jak i zimą. Posiadają bardzo rozbudowaną sieć kolejową oraz wiele tras pieszych i rowerowych. Dzięki temu tereny te stały się atrakcyjne także dla osób, które nie są fanami górskich wspinaczek. W regionie tym znajdują się cztery znane miejscowości: Murren, Lauterbrunnen, Wegen i właśnie Grindelwald. Właśnie Grindelwald znany jest jako miejsce wypadowe alpinistów, którzy zmierzają na słynną, północną ścianę Eigeru.

Kolejnym miejscem wartym uwagi jest Jezioro Genewskie w miejscowości Montreux. Znajduje się tam zamek Chillon. Zrobił taką dużą furorę właśnie dzięki temu, że posiada bardzo wiele podziemnych korytarzy, które prowadzą do pobliskich budynków. Ważna jest tam także czternastowieczna wystawa zabytków sztuki. Co więcej w miasteczku Montreux jest odpowiedni mikroklimat o właściwościach leczniczych. Dlatego też wiele gwiazd odwiedza to miejsce.

W pobliżu miejscowości Neuhausen znajduje się wodospad. Jest to największa formacja takiego typu, jeśli chodzi o przepływ wody. Podczas oglądania płynącej wody wielu turystów odczuwa wibracje spowodowane płynącą wodą. Nad wodospadem znajduje się wiele zamków. Całość tworzy niesamowity pejzaż.

Jednym z bardziej znanych miast szwajcarskich jest Berno. Jest to średniowieczne miasto, które ma do zaoferowania bardzo wiele widoków oraz ciekawych budowli architektonicznych. Najstarsza część miasta została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dla osób, które lubią nietypowe rozwiązania, bardzo ciekawą opcją na podróżowanie po Szwajcarii może okazać się podróż trasą kolejową, na której przewozi charakterystyczny szkarłatny pociąg. Podróż zaczyna się w mieście Chur, a kończy we włoskiej miejscowości Tirano. Podróż trwa 4 godziny. Można w tym czasie podziwiać tereny Szwajcarii oraz zachwycać się widokami z 196 mostów, którymi pociąg przejeżdża.

Symbolem Szwajcarii jest Matterhorn, jest to jeden z najpóźniej zdobytych alpejskich szczytów. Zwykli turyści mogą jedynie podziwiać ten szczyt z daleka. Istnieje jednak możliwość podziwiania go z wielu punktów widokowych. Istnieje także kolejka linowa na Klein Matterhorn. Jest to szczyt leżący nieopodal słynnej góry.

Dla każdego fana przyrody oraz różnorodnej roślinności Szwajcarii jest idealnym miejsce. Entlebuch to rezerwat biosfery. Można znaleźć tam  niesamowite torfowiska, kamienne pola, a także wiele dziko płynących potoków. Warta uwagi jest także Góra Jaszczurów. Znajduje się tam dużo odcisków skamielin. Głównie są to skamieliny ryb oraz morskich skorupiaków. Monte San Giorgio znajduje si na południowym krańcu jeziora. Jest więc to idealne miejsce zarówno dla osób lubiących spacery, jak i dla fanów historii.

Podobne wpisy