Szwajcarska kultura

Szwajcaria jest kojarzona dzisiaj głównie z niezależnością i neutralnością. Wielu ludziom kojarzy się także ze Szwajcarskimi serami. Co jednak faktycznie kryje kultura szwajcarska?

Montaż podłóg Warszawa
http://vipparkiet.pl/
Dobierzemy dla Ciebie podłogę idealną dla Twojego wnętrza.
Odwiedź nasz salon VIP Parkiet w Warszawie.

Chociaż niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, to literatura szwajcarska powstaje w kilku językach m.in. niemieckim, francuskim włoskim i tetormańskim. Chociaż tak naprawdę największe znaczenie mają dzieła literackie pisane w dwóch pierwszych językach. W Szwajcarii znajduje się bardzo wiele  teatrów, muzeów, filharmonii, a także szkół artystycznych. Jest to kraj, gdzie tworzy bardzo wielu artystów. Co więcej w tym kraju mieszkało i tworzyło bardzo wielu wybitnych ludzi z całego świata.

Jeśli chodzi o samych mieszkańców to są oni bardzo związani ze swoim krajem. Kultywują oni lokalne obyczaje i tym samym podkreślają w ten sposób obfitość ich tradycji i zróżnicowanie kulturowe kraju. Charakterystyczne jest dla Szwajcarii to, że jest ona wielokulturowa pomimo tego, że zajmuje małą powierzchnię. Sami mieszkańcy posługują się czterema językami, a także można spotkać tam bardzo wiele dialektów. Nawet jeśli spojrzymy na teren zajmowany przez ludzi to można zauważyć, że inną kulturę pielęgnuje się na terenach górzystych, a zupełnie inną w miastach. Dlatego też istnieje tam bardzo dużo lokalnych tradycji oraz obyczajów, w porównaniu z innymi krajami.

Szwajcarzy są bardzo wesołym narodem. Także muzyka towarzyszy im w bardzo wielu sytuacjach. Charakterystyczny dla tego kraju jest dźwięk harmonijki, a także skrzypce oraz klarnet. W wielu miejscach używa się także cymbałów czy drumli. Alpejska muzyka rozwinęła się bardzo na przestrzeni wieków. Wszelkiego rodzaju umiejętności i kompozycje muzyczne były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Typowym instrumentem jest róg alpejski. Niegdyś ten instrument służył pasterzom. Typowe dla Szwajcarii jest to, że bardzo popularna jest tam amatorska muzyka. Właściwie w każdej wiosce znajduje się tam przynajmniej jeden chór. Szwajcarzy słyną także z muzyki granej na instrumentach dętych.

Jeśli chodzi o samo życie w Szwajcarii to należy pamiętać o tym, że przez Szwajcarię ciągnie się pasmo Alp. Mówi się, że życie na tych terenach było już 400 lat p.n.e. Latem produkowano od zawsze na tych terenach sery, które w starożytnych czasach były sposobem na przechowywanie mleka. Sery były także idealnym pożywieniem na zimowe miesiące. Szwajcaria wydaje się być idealnym miejscem na odpoczynek. Patrząc z boku widzimy głównie wiele idyllicznych miejsc oraz spokojne życie. Prawda jest jednak taka, że życie tam wymaga bardzo dużego wysiłku fizycznego.

Także sport jest ważnym elementem jeśli chodzi o życie w Szwajcarii. Prawdą jest jednak, że przez bardzo długi czas wszelkie tradycyjne dyscypliny sportu były zawsze spychane na drugi plan. Dzisiaj jednak w Szwajcarii odbywa się także wiele zawodów międzynarodowych. Jest także wiele imprez sportowych, w których kraj ten bierze udział oraz umożliwia organizację na swoich terenach.

Szwajcaria bez wątpienia jest krajem bardzo ciekawym i różnorodnym. Ma bardzo długą historię, a jednocześnie zachowała wiele tradycji. Idealne miejsce dla fanów wycieczek górskich i idyllicznego wypoczynku.

Podobne wpisy